

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Resistance | 7.5 Ω |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 2 |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Threshold Voltage | 1.76 V |
| Number of Channels | 2 |
| Input capacitance | 50 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 115 mA |
| Rds On Max | 7.5 Ω |
| Drain to Source Voltage (Vdss) | 60 V |
| Turn-On Delay Time | 5.85 ns |
| Turn-Off Delay Time | 12.5 ns |
| Element Configuration | Dual |
| Drain to Source Resistance | 2 Ω |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Nominal Vgs | 1.76 V |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 60 V |
| Schedule B | 8541210080 |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 22040
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23767
Ext.Price$0.23767
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23767 | $0.23767 |
| 10 | $0.13337 | $1.33370 |
| 50 | $0.11794 | $5.89700 |
| 100 | $0.10430 | $10.43000 |
| 500 | $0.08635 | $43.17500 |
| 1000 | $0.07694 | $76.94000 |
| 3000 | $0.05386 | $161.58000 |
| 5000 | $0.05070 | $253.50000 |
